Duvar Kağıdı Uygulama Rehberi

Ne Kadar Duvar Kağıdına İhtiyacım Var ?

Dijital baskılı duvar kağıtları sizin belirleyeceğiniz ölçüler doğrultusunda size özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle ölçünüzü alırken ihtiyacını olan; duvarınızın EN ( sağdan-sola ) ve BOY ( yukarıdan-aşağı ) ölçüleridir. Her ihtimale karşı ve uygulamanızı rahatça gerçekleştirebilmeniz adına belirlemiş olduğunuz ölçülere +5cm fazladan vermeniz tavsiye edilir.

Mevcut Duvar Kağıdımın Üzerine Yeni Duvar Kağıdı Kaplayabilir miyim ?

Birden fazla katman üzerine duvar kağıdı uygulanması tavsiye edilmez. Bu nedenle, duvarda yalnızca bir duvar kağıdı katmanı olduğunu biliyorsanız ve duvarınızdaki mevcut duvar kağıdının yüzeyinin PVC ( Vinil) içermediğini ve tamamen kağıt esaslı olduğuna emin iseniz, üzerine duvar kağıdı yapabilirsiniz. Ancak eski duvar kağıdınızın yüzeyinde vinil mevcut ise bu duvar kağıdı katmanını tamamen sökmeniz gerekmektedir. Ancak her iki durum da da eski duvar kağıdınızı sökmenizi ve yeni duvar kağıdınızı uygulamadan önce pürüzsüz temiz bir duvarda uygulamanızı tavsiye ederiz.

Duvar Kağıdı Tutkallı Haldeyken Uygulamadan Ne Kadar Beklemeli ?

Şimdi macunun duvar kağıdına batmasına izin vermeniz gerekecek (bunun için gereken süre, macunun ambalajında belirtilmelidir – genellikle 5 ila 10 dakika arasında). Yapıştırılan duvar kağıdı şeridini dış kenarlardan daha önce işaretlediğiniz orta noktaya doğru katlayın.

Duvar Kağıdını Söktüğümde Duvarım Zedelenir mi?

Zedelenmesi seçeceğiniz duvar kağıdı tipine ve tutkalına bağlıdır. Tamamen kağıt esaslı duvar kağıtları ve ovalit içeren tutkallar duvar kağıdı sökümünü zorlaştırmakta ve duvarınıza bu aşamada zarar vermektedir. Bu nedenle tavsiye ettiğimiz ürün Elyaf ( Non-Woven ) tabanlı / Vinil kaplama yüzeyli duvar kağıtları dır. Sitemizde satılan duvar kağıtlarımız ve tutkallarımız duvarınıza zarar vermeden ve sökümü kolay olan ürünlerdir.

Vinil Duvar Kağıdı Silinebilir mi?

Vinil duvar kağıdının vinil üst kaplaması vardır ve bu nedenle silinebilir, bu da onu oldukça dayanıklı kılar. Fakat silime işleminde sadece su ve sünger kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir