Neden Duvar Kağıdı?

NEDEN DUVAR KAĞIDI SEÇMELİYİM?

Duvar kağıdı, duvar boyalarına kıyasla daha uzun ömürlüdür.

Boya, nemden veya kazayla çarpışmalardan çatlayabilir ve soyulabilir, oysa duvar kağıdı çoğu duruma çok daha iyi dayanır ve 3d duvar kağıdı hariç fabrikasyon ürünlerde tamir mümkündür. Bu, duvar kağıdına daha uzun ömür sağlar ve bu da duvarları yıllarca, hatta bazı durumlarda on yıllarca geri dönüp yeniden temizlemeniz veya boyamanız zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

 

DUVAR KAĞIDINI NASIL SEÇERİM?

Duvar kağıdı desenlerini seçerken odanın nasıl ve ne sıklıkla kullanıldığını düşünün ve buna uygun bir stil seçin; resmi bir görünüm için, dramatik renklere sahip büyük ölçekli desenler seçin yada eğlenceli ve parlak bir stil için, lekeli noktalar gibi açık ve düzenli aralıklı küçük motifler seçin. Eğer dar bir odanız varsa veya uzun bir koridorunuz dikey çizgilerden oluşan duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bordürlerin dekoratif etkisini unutmayın.

 

NE KADAR DUVAR KAĞIDINA İHTİYACIM VAR?

Dijital baskılı duvar kağıtları sizin belirleyeceğiniz ölçüler doğrultusunda size özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle ölçünüzü alırken ihtiyacınız olan; duvarınızın ENİ ( Soldan-Sağa ) ve BOYU( Yukarıdan-Aşağıya ) dur. Her ihtimale karşı ve uygulamanızı rahatça gerçekleştirebilmeniz adına belirlemiş olduğunuz ölçülere   5cm ilave ederek vermeniz tavsiye edilir.

Fabrikasyon dediğimiz standart ölçülü ürünlerde ise duvarınızın yüksekliğini kağıdın boyuna bölerek 1 rulodan kaç parça alacağınızı öncelikle belirlemelisiniz sonrasında 1 rulodan elde edeceğiniz boy adedince kaç rulo duvar kağıdına ihtiyacınız olduğu ortaya çıkacaktır. Buradaki en önemli husus seçmiş olduğunuz duvar kağıdının desenidir. Bu desenin kaç cm içerisinde tekrar ettiği ile vereceğiniz fire ölçüsü doğru orantıda olduğundan duvar kağıdınızı seçerken desen takibini mutlaka kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir